ZWIERZĘTA DO ADOPCJI

O adopcji

O adopcji wirtualnej

Psy

Psy do adopcji wirtualnej

Psy potrzebujace domu tymczasowego

Staruszki

Nowe psy w schronisku

Psy w domach tymczasowych

O adopcji kotów

Koty

Koty w domach tymczasowych

Szczęśliwe zakończenia

W ostatnim czasie znalazły dom

 
Informacje

Kliknij aby pobrać Regulamin adopcji

 

Cennik na rok 2013

1) Zwrot kosztów odłowienia zwierzęcia                                 - 25.00zł

2) Usługi hotelowania zwierzęcia                                           -   5.00zł / doba

3) Zwrot kosztów usług weterynaryjnych:                               

            - szczenięta i kocięta                                                 - 30.00zł

            - dorosły kot                                                             - 35.00zł

            - dorosły pies                                                            - 50.00zł

4) Opłata za wydawanie ksiażeczki zdrowia zwierzęcia              -   1.00zł

 

 

Porady:

1. Zastanawiam się nad nabyciem psa, czy aby na pewno?...
2. Zdecydowałem się adoptować psa ze schroniska. Co mam zrobić?
3. Jakie warunki muszę spełnić, by móc adoptować psa ze schroniska?
4. Co muszę mieć przy sobie, gdy wybieram się do schroniska by adoptować psa?
5. Wybrałem psa do adopcji ze strony. Co dalej?
6. Co wiadomo o zwierzęciu do adopcji w schronisku?
7. Jak działają tzw. domy tymczasowe? Czym się różnią od normalnych adopcji w schronisku?
8. Chcę adoptować psa z domu tymczasowego. Co mam zrobić?
9. Wziąłem psa ze schroniska. O czym muszę pamiętać?

 

1. Zastanawiam się nad nabyciem psa, czy aby na pewno?...
Zanim zdecydujesz się adoptować zwierzę ze schroniska dobrze przemyśl swoją decyzję! Psy i koty nie są zabawkami, mają prawo do:
- wolności od głodu i pragnienia,
- wolności od urazów psychicznych i bólu,
- wolności od ran i chorób,
- wolności od stresu,
- wolności do wyrażania naturalnego zachowania.
Czy możesz zapewnić odpowiednie warunki?
- powinieneś je regularnie karmić i poić,
- obdarzyć miłością, szacunkiem, być cierpliwym i wyrozumiałym,
- powinieneś poświęcać mu dużo czasu na wspólne spacery, zabawę i pielęgnację,
- powinieneś zapewnić mu opiekę weterynaryjną, poddawać regularnym szczepieniom i odrobaczeniom,
- zapobiec niekontrolowanemu rozmnażaniu.
- upewnij się, czy nikt z domowników nie ma alergii na sierść zwierzęcą,
- pomyśl, jak zapewnisz zwierzęciu opiekę podczas urlopu.
Adoptując psa lub kota pamiętaj, że zwierzęta te żyją kilkanaście lat i przez ten czas będą pełnoprawnymi członkami rodziny. Zabierając szczeniaka ze schroniska pamiętaj, że kiedyś przestanie być "małą zabawną kuleczką", a wyrośnie na dorosłego psa. Często w schronisku nic nie wiadomo o rodzicach szczeniaka, toteż nie wiadomo jak duży może urosnąć.
Pamiętaj, że adoptując psa, powinieneś dopasować go do swojego charakteru i trybu życia. Osoby uwielbiające sport i aktywny tryb życia nie powinny wybierać jako swojego pupila kanapowca i odwrotnie - osoby spędzające większość dnia w domu nie powinny adoptować psa, który będzie potrzebował się wybiegać.
Jeżeli dobrze przemyślałeś swoją decyzję i z pełną świadomością chcesz ofiarować zwierzęciu swój dom, zapraszamy serdecznie do naszego Schroniska.

2. Chcę adoptować psa ze schroniska. Co mam zrobić?
Po pierwsze - można obejrzeć psy prezentowane na naszej stronie i wybrać jakiegoś, a następnie jechać do schroniska, by go odebrać (jeśli jest po zabiegu sterylizacji bądź kastracji). W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, że na stronie nie są prezentowane wszystkie psy ze schroniska, zdarzają się też psy nieaktualne (adopcje są aktualizowane średnio raz w tygodniu). Dalsze wskazówki po wybraniu psa ze strony można znaleźć tutaj.
Można wybrać się do schroniska osobiście - schronisko dla odwiedziających jest czynne od wtorku do czwartku w godzinach 11-13 i 16-18 (w okresie letnim), 12-16 (w okresie zimowym) oraz w soboty i niedziele od 10-14. Do schroniska należy przybyć odpowiednio wcześniej, gdyż sam wybór psa zajmuje zwykle dość dużo czasu, następnie wydanie psa to około 10-15 minut (pies jest w wielu przypadkach szczepiony, jeśli nie miało to miejsca wcześniej, wypisuje mu się książeczkę zdrowia, spisuje umowę adopcyjną i dokonuje się opłaty). Jeśli decydujemy się na adopcję psa, należy mieć przy sobie dokument tożsamości, pieniądze na opłatę oraz smycz i obrożę dla psa.
W schronisku możemy trafić na wolontariuszy, którzy pomogą w wyborze psa i zaprezentują różne psy (wolontariusze mniej więcej orientują się w schroniskowych psach i mogą doradzić psa pod względem wyglądu, charakteru). Wolontariusze zwykle przebywają w schronisku w weekendy, można ich również spotkać w tygodniu, możliwe jest także umówienie się z wolontariuszem na pomoc w wyborze psa.

3. Jakie warunki muszę spełnić, by móc adoptować psa ze schroniska?
Zgodnie z regulaminem schroniska adopcji psa/kota może dokonać osoba pełnoletnia, nie będąca pod wpływem środków odurzających. Podpisuje ona odpowiednie dokumenty i uiszcza opłatę za adopcję.

4. Co muszę mieć przy sobie, gdy wybieram się do schroniska by adoptować psa?
Przy sobie należy mieć dokument tożsamości, pieniądze na opłatę za zwierzę oraz smycz i obrożę dla psa.
Można także przynieść przy okazji różne dary dla schroniska (dowiedz się, czego potrzebujemy), co oczywiście nie jest konieczne.

5. Wybrałem psa do adopcji ze strony. Co dalej?
Należy wybrać się do schroniska, w celu jego odbioru. Należy spisać imię i numer identyfikacyjny psa, numer boksu i pawilonu, jeśli taka informacja jest podana. Pracownicy schroniska mogą nie orientować się, o którego psa chodzi (wynika to głównie z przepełnienia w schronisku i tego, że pracownicy mają pełne ręce roboty), dla pewności (szczególnie w przypadku psów bez numerów) można zawsze umówić się z wolontariuszem na wizytę w schronisku.

6. Co wiadomo o zwierzęciu do adopcji w schronisku?
Dorosłe zwierzęta w schronisku do sprzedaży przeznaczone są po 2-tygodniowej kwarantannie, chyba w momencie przybycia do schroniska posiadają aktualne świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie, od razu do adopcji przeznaczone są także kocięta i szczenięta. Schronisko wydaje zwierzęta wyłącznie zdrowe, odrobaczone, z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Psy są dodatkowo zachipowane.
Jeśli chodzi o charakter i zachowanie zwierzęcia, zwykle nie można wiele powiedzieć, poza zauważonymi zachowaniami z obserwacji. Zwykle najwięcej o zwierzętach potrafią powiedzieć wolontariusze i pielęgniarze w schronisku, niemniej jednak należy podkreślić, że zachowanie psa poza schroniskiem zwykle różni się od tego, jakie prezentował w schronisku.

7. Jak działają tzw. domy tymczasowe? Czym się różnią od normalnych adopcji w schronisku?
Do domu tymczasowego brane są zwierzęta, które nie mają szans na przetrwanie w schronisku. Zwykle są to zwierzęta chore lub po urazach, które bierze się do domu, gdzie będą miały zapewnioną pełną opiekę, aby doszły do siebie. Zwykle takie domy zapewniają wolontariusze lub inne osoby pomagające w schronisku, zwierzęta przebywają w takich domach około miesiąca do dwóch, reklamuje się je w internecie lub szuka im się domu w inny sposób.
Mimo że zwierzęta formalnie nie są już w schronisku, postanowiliśmy dodać je na stronę - przecież pochodzą ze schroniska i wciąż szukają domów, z tą różnicą, że przebywają gdzieś indziej.
Psa z domu tymczasowego adoptuje się na zupełnie innych zasadach niż w schronisku. Zwierzę w schronisku wydawane jest osobie biorącej je do domu tymczasowego i to ona wypełnia wszystkie formalności. Następnie ta osoba szuka zwierzęciu domu, a adopcja takiego zwierzęcia możliwa jest przez kontakt z nią, który podajemy przy każdym zwierzęciu do adopcji z domu tymczasowego.
Jeśli więc jest chętny na adopcję zwierzęcia z domu tymczasowego, nie powinien kontaktować się w tej sprawie ze schroniskiem. Natomiast gdy już zdecyduje się na adopcję, wtedy trafia do schroniska aby wypełnić formalności - przepisując zwierzę na siebie.

8. Chcę adoptować psa z domu tymczasowego. Co mam zrobić?
Proszę skontaktować się z osobą, do któej kontakt podany jest przy danym zwierzęciu do adopcji, aby omówić szczegóły adopcji. Zwykle osoba, u któej zwierzę jest, zastrzega sobie prawo do wybrania najbardziej odpowiedniego stałego domu dla zwierzęcia.

9. Wziąłem psa ze schroniska. O czym muszę pamiętać?
Przede wszystkim o tym, aby psa nie kąpać przez pierwsze 2 tygodnie. Nagła zmiana warunków powoduje, że psu bardzo spada odporność i wykąpanie go od razu może mieć przykre konsekwencje (np. zapalenie płuc). Z nieprzyjemnym zapachem psa można sobie poradzić przecierając go wilgotną szmatką z denaturatem.
Należy pamiętać, że pies ze schroniska w większości przypadków to zwierzę "po przejściach". Zresztą sam pobyt w schronisku to dla zwierzęcia duży stres. Trzeba przygotować się na to, że ów nowy przyjaciel może przez pierwsze dni wymagać więcej uwagi i cierpliwości. Potrzebuje czasu, żeby zorientować się . a potem uwierzyć . że znowu trafił do domu, który będzie też jego domem. Należy mu trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją i nowym panem/panią. W tym początkowym okresie pies może być nieufny, mało kontaktowy, albo przeciwnie . może chodzić za nowym właścicielem jak cień i nie spuszczać go z oka. Może mieć kłopot z zachowaniem czystości . musi na nowo przyzwyczaić się do wychodzenia .za potrzebą. (choć czasem wystarczy mu na to jeden dzień). Zdarza się również, że taki pies jest przez jakiś czas mniej odporny na choroby . to naturalny skutek stresu i panującego w schronisku przepełnienia. W znakomitej większości przypadków problemy te są przejściowe i krótkotrwałe. Dobrze jest jednak o nich wiedzieć, żeby przygotować się odpowiednio na przyjęcie nowego gościa. O innych możliwych problemach piszemy dokładniej w dziale PORADY.

WARTO ZOBACZYĆ


Najbardziej potrzebujące:

schronisko
Stasio, nr 287
szczegóły...
schronisko
Even, nr 00
szczegóły...
imgggg
Elwirka, nr (BN)
szczegóły...

więcej...
Niesamowite metamorfozy:

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


  on-line: 1

Sponsorzy i partnerzy: Radio PARADA Doskomp Ares Butcher’s Pet Care Sp. z o.o. Moje kupony